середа, 24 серпня 2011 р.

До Дня Незалежності України: 10 цікавих фактів про нашу державу.

    1. Улюблена літера "П".
Найбільш уживаною літерою українського алфавіту є літера "п". На неї починається найбільше слів. Найменше використовуються літери "ф", "ї" и "ґ". 
    2. Макдональдс
Третій найбільш відвідуваний Макдональдс у світі знаходиться у Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад неодмінно потрапляє у п'ятірку найбільш людних Макдональдсів світу. Минулого року тут зробили більше 2-х мільйонів замовлень. 
    3. Метро
Станція метро "Арсенальна" у Києві - найглибша у світі і вона знаходиться на глибині 105 метрів під землею. Станцію побудували однією із перших, у 1960-ому році, у безпосередній близькості від будівлі парламенту. За деякими даними, у тунелях біля "Арсенальної" є таємні сховища для політичної верхівки.

    4. Будьмо!
Українці - п'ята найбільш питуща нація у світі. Нас перепивають лише молдовани, росіяни, угорці та чехи. Середньостатистичний українець у віці від 15-ти років на рік випиває 15,6 літрів алкоголю - на літр більше за ірландця і майже на два за норвежця.
    5. Майже всі злочини розкриваються?
У Європі розкривають 30-40% злочинів, в Україні - 90%. Правоохоронці пояснюють, що наша неприродно хороша статистика є результатом небажання фіксувати "безнадійні" справи (наприклад, крадіжки мобільних телефонів) і вибиванням зізнань із підозрюваних.
    6. Найбільша "Мрія"
Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою вантажопідйомністю у світі - Ан-225 "Мрія". Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі "Мрія" виконує комерційні вантажні перевезення.
    7. Конституція Орлика
Першу у світі конституцію сучасного вигляду написав українець Пилип Орлик у 1710-ому році. У день свого обрання гетьманом він представив козацькій раді "Пакти і Конституції прав та вольностей Війська Запорізького", по-суті - договір між новообраним гетьманом, козаками та всім українським народом.
    8. Без ядерної зброї
Україна - єдина країна світу, яка за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї. Відбулося все у 1994-ому році. На той момент у нас було 1652 ядерні боєголовки і третій у світі ядерний потенціал після Росії та США. Боєголовки віддали Росії, пускові шахти знищили. У відповідь Україна отримала гарантії безпеки від ядерних держав.   
    9. Трохи свинства
На момент проголошення незалежності, Україну населяло 19,4 мільйонів свиней. Сьогодні їх удвічі менше - 8,3 мільйонів. Не дивлячись на репутацію салоїда, середньостатистичний українець з'їдає всього 18 кг свинини на рік. Це втричі менше, ніж звичайний німець.
    10. Шевченко
Українському поетові Тарасу Шевченко встановлено близько 1200 пам'ятників по всьому світу. Більшість із них знаходиться на західній Україні. Невідомо, кого в Україні більше - Шевченка чи Леніна, оскільки ні комуністична партія, ні Мінкульт обліку вождів уже не ведуть.
   
    За матеріалами KyivPost.

4 коментарі:

 1. У Європі розкривають 30-40% злочинів, в Україні - 90%.

  хахаха...насмішили...серйозні справи ніколи і не дійдуть у нас до рослідування=)))

  Україна - єдина країна світу, яка за власною ініціативою відмовилася від ядерної зброї.

  Глупі люди, самі запхали голову в петлю,а тепер через руский газ паримось..

  ВідповістиВидалити
 2. 2 Анонім:
  чому насмішили?=))
  це статистика!=))

  я всеодно думаю, що навіть якщо б не відмовилися - все одно би парилися=))

  ВідповістиВидалити
 3. Дуже цікавий блог!
  Підписалась)

  ВідповістиВидалити